O firmie

Firma GRYF-ELEKTRYK.PL została założona w 2009 roku przez dwóch inżynierów automatyków-robotyków Politechniki Szczecińskiej (obecnie ZUT), którzy ukończyli również wspólnie naukę w jednej z najlepszych zachodniopomorskich szkół technicznych - szczecińskim Technikum Mechaniczno-Energetycznym (TME, obecnie ZSEE).

Od zawsze pasjonowała nas dziedzina nauki związana iżynierią energii i dlatego pogłębialiśmy naszą teoretyczną wiedzę z jej zakresu. Jednak największą radość sprawiało nam praktyczne wykorzystywanie opracowanych przez siebie rozwiązań i stosowanie najnowszych technologii w celu ułatwiania codziennego życia sobie oraz innym ludziom.

Obecnie firma prężnie się rozwija. Inwestujemy nie tylko w park maszynowy, ale również w kursy i szkolenia, które pogłębiają naszą wiedzę i pozwalają nam zdobywać praktyczne umiejętności niezbędne do prawidłowego instalowania zaawansowanych urządzeń i systemów. Lata nauki nauczyły nas niesztampowego myślenia, które przydaje się na co dzień w pracy. Nie ma problemów nie do rozwiązania!

Wiedza oraz doświadczenie zdobyta podczas wdrażania różnego typu systemów inteligentnego domu, zainspirowała nas do stworzenia autorskiego systemu automatyki budynkowej. W roku 2010 rozpoczęliśmy prace nad własnym systemem, który otrzymał nazwę IUVO. Pierwsze wdrożenie systemu odbyło się już w 2011 roku. Na początku były to sterowniki autonomiczne realizujące podstawowe funkcje logiczne, których brakowało nam w innych konkurencyjnych rozwiązaniach lub były dostępne jedynie w bardzo drogich systemach automatyki.

Fragment rozdzielni automatyki budynkowej ze sterownikami IUVO
. Rozdzilnia z modułami IUVO

W czasie rozwoju sytemu sterowniki zostały połączone w sieć oraz została znacznie rozbudowana ich funkcjonalność. Obecnie sterowniki IUVO pozwalają zintegrować wszystkie podstawowe systemy występujące w gospodarstwie domowym: oświetlenie, system alarmowy, automatykę rolet, ogrzewanie, wentylację itd.

System IUVO jest cały czas przez nas rozwijany i udoskonalany (przy jednoczesnym wsparciu istniejących wersji. Logika systemu oraz funkcje, które potrafi on realizować są mocno rozbudowane. Obecnie trwają prace nad wizualizacją tych procesów… Jesteśmy przekonani, że w przyszłości system IUVO stanie się synonimem nowoczesnego zautomatyzowanego domu lub biura.

Więcej informacji na temat systemu IUVO można znaleźć na stronie: www.iuvo.it

Jeżeli oczekujesz od pracownika nie tylko fachowości, sumienności i precyzji, ale również pomocy w doborze sprzętu - doskonale trafiłeś. Proponujemy obejrzenie ciekawej galerii, która zawiera zdjęcia prezentujące niektóre z wykonanych przez nas prac. Zapraszamy do działu Oferta, w którym można uzyskać ogólne informacje o montowanych przez nas rozwiązaniach. Czy już zadecydowałeś, że właśnie my możemy pomóc w rozwiązaniu nękających Cię problemów? Zachęcamy do zapoznania się z przybliżoną wyceną przykładowych prac oraz kontaktowania się z nami.

Poniżej przedstawiamy kilka dokumentów, które potwierdzają zdobyte wykształcenie i uprawnienia.
Dyplom technika, Dyplom inżyniera, SEP E oraz D

Zachęcamy do korzystania z całej gamy naszych usług.